Najmodniejsze diety 2018

Moda na zdrowe odżywianie opanowała cały świat. Ludzie coraz chętniej sięgają po zdrowe diety, by nie tylko dbać o szczupłą sylwetkę, ale także wzmocnić swój organizm, zapobiegać chorobom, czy nawet wydłużyć swoje życie. Warto wiedzieć, jakie diety odchudzające i prozdrowotne są zalecane przez dietetyków w tym sezonie.

1. Dieta śródziemnomorska
Jest to dieta, którą propagują lekarze od wielu lat. Oparta jest ona na menu mieszkańców basenu Morza Śródziemnego, w którym dominują warzywa, owoce, ryby i owoce morza, orzechy, a także oliwa z oliwek. Dieta ta nie tylko pozwala zachować szczupłą sylwetkę, ale także dbać o zdrowie.

2. „Elastyczny wegetarianizm”
Wegetarianizm jest zdrowy, ale nie dla każdego. Całkowita eliminacja mięsa z diety może narobić więcej szkód w organizmie niż pożytku. Jednak zmniejszenie ilości spożywanego mięsa lub wprowadzenie okresowych przerw w jego jedzeniu, jest jak najbardziej wskazane w celu profilaktyki chorób układu krążenia i niektórych nowotworów.

3. Dieta DASH
Dieta ta jest przeznaczona przede wszystkim dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Jednak jej zasady mogą pomóc nie tylko dbać o układ krążenia, ale także o szczupłą sylwetkę. W diecie tej dominują zdrowe warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, oraz chude produkty białkowe, natomiast zakazane są tuczące słodycze, słodkie napoje, tłuszcze nasycone oraz zbyt dużo soli.

4. Dieta dla mózgu i nie tylko
Dieta dla mózgu ma podobno pomóc w profilaktyce Alzheimera. Jej zasady wpływają jednak pozytywnie na cały organizm oraz pomagają w odchudzaniu. W diecie zalecane są m.in. warzywa liściaste, orzechy, produkty pełnoziarniste, ryby, drób, oliwa z oliwek oraz czerwone wino. Należy natomiast unikać słodyczy, czerwonego mięsa, tłuszczów utwardzonych, smażonych potraw oraz fast- foodów.

Źródło: The Top 5 Diets to Try in 2018, Time http://time.com/5085711/best-diets-for-2018/.

Polecamy również : dobry dietetyk warszawa

Komentarze